6 ویژگی مهم جعبه پیتزای مناسب که باید بدانید، صنایع چاپ و بسته بندی رئال پک

۶ ویژگی مهم جعبه پیتزای مناسب که باید بدانید

۶ ویژگی مهم جعبه پیتزای مناسب که باید بدانید. عنوان مطلبی است که در این مقاله در مورد آن صحبت می کنیم. قبل از آن، چه کسی می تواند به یک پیتزای ترد که در دهان آب می شود، نه بگوید؟ پیتزاها چه گوشتی و چه وگان، با ده ها طعم خوشمزه برای همه ی سلیقه ها جذاب هستند. سالانه بیش از ۵ میلیارد پیتزا در سراسر جهان فروخته می شود. پس چگونه بسته بندی جعبه پیتزای مناسب را برای حفظ این طعم عالی را انتخاب کنیم؟

محدودیت بسته بندی و جعبه پیتزا فقط به موضوعات بهداشتی مربوط نمی‌شود. از آنجایی که پیتزا مانند ساندویچ‌ها در نان قرار نمی‌گیرند، به راحتی ممکن است بهم ریخته شوند. و حتی اگر خوش طعم‌ترین پیتزا را برای مشتریان خود آماده کنید اما ظاهر مناسبی نداشته باشد، آنها از شما ناراضی خواهند شد و حتی ممکن است دیگر از شما خرید نکنند.

اما قبل از پرداختن به خصوصیات مهم یک جعبه پیتزای مقوایی مناسب، بهتر است. با تاریخچه ی جعبه پیتزا آشنا شویم.

تاریخچه ی جعبه پیتزا مقوایی

در اوایل دهه ۱۸۰۰، نانواها از ظروف مسی درب دار برای حمل قرص های کوچک نان و پیتزا استفاده می کردند. مس، دما را ثابت نگه می‌داشت. و پسران نانوا اغلب با اجاق‌های کوچکی که در آن ظروف مسی کیک و پیتزاهای از پیش ساخته شده را گرم نگه می‌داشتند، از محله‌ها عبور می‌کردند. و سفارش ها را به مشتری ها می رساندند.

صد سال بعد، پیتزا در نیویورک و دیگر شهرهای در حال توسعه، ازجمله آمریکا محبوبیت بیشتری پیدا کرد. افسانه می گوید پیتزا فروخته می شد، در یک مخروط غلت می خورد، در کاغذ پیچیده می شد و به راحتی با نخ بسته می شد. به تدریج در تمام محله های ایتالیایی ها، آغاز شد.

پس از جنگ جهانی دوم، میلیون ها آمریکایی در ایتالیا با پیتزا آشنا شدند. علاقه به این غذا با بازگشت سربازها به خانه به میزان قابل توجهی افزایش یافت. در دهه ۱۹۴۰، بسیاری از فروشندگان پیتزای بسته بندی شده عرضه می کردند. ساختار نازک کیسه ای که پیتزا را بسته بندی می کرد، اجازه می داد بخار آزاد شود، اما همراه با آن گرما هم خارج می شد.

تحول بسته بندی پیتزا

دهه ۵۰ پیتزا وارد آشپزخانه های آمریکایی شد. و با افزایش تقاضا برای این غذا، تولید و پخت پیتزا نیز افزایش یافت. از آنجایی که، کیسه‌هایی که پیتزا در آن حمل می‌شد به خوبی روی هم چیده نمی شدند. تولیدکنندگان مجبور شدند خود را وفق دهند. جعبه های مقوایی نازک که محصولات نانوایی را نگهداری می کردند، تقویت شدند. و “اجداد” جعبه های پیتزای امروزی را به دنیا آوردند. اما به دلیل رطوبت ایجاد شده توسط پیتزا، این جعبه ها آسیب دیدند.

یکی از لحظات تعیین کننده در تاریخ جعبه های پیتزا، به نام تام موناگان، موسس شرکت پیتزا – Domino’s است. در اواسط دهه ۱۹۶۰، موناگان به دنبال شرکتی برای تولید یک جعبه مقوایی تاشو و راه راه بود که شکل خود را تحت تأثیر گرما و تراکم حفظ کند.

پس از چندین تلاش، یک شرکت دیترویتی موفق شد جعبه ی مورد نظر موناگان را بسازد. جعبه ای که به یک استاندارد در صنعت تبدیل شده است. و امروزه برای پیتزاهای بسته بندی شده و غیره استفاده می شود.

ویژگی های مهم جعبه پیتزا

جعبه های پیتزا باید بهداشتی باشند، سبک اما در برابر ضربه مقاوم باشند، روغن و رطوبت را جذب کنند و طعم و تردی پیتزا را حفظ کنند. جعبه پیتزای مقوایی که از جعبه های مقوایی راه راه تولید می شوند، به دقت از تلاش سرآشپزها محافظت می کنند. تا مصرف کننده از پیتزا لذت ببرد.

مواردی که گفته شد جزو ویژگی های عمومی جعبه مقوایی پیتزا است. در ادامه به ویژگی های مهم اختصاصی خواهیم پرداخت.

• شکل جعبه پیتزا

جعبه‌های مربعی شکل بیشتر برای پیتزای گرد استاندارد، پیتزای سبک Pinsa Romana یا پیتزای تکه‌ای ترجیح داده می‌شوند. جعبه های مربع پیتزا مزیت چیدمان و حمل را دارند. اما بسته به سلیقه و خلاقیت مصرف کنندگان ( مشتری ها ) امکان طراحی و ساخت انواع جعبه پیتزاها وجود دارد.

شکل جعبه پیتزا، جعبه پیتزا مقوایی، رئال پک

• اندازه جعبه پیتزا

به عنوان رئال پک، ما ابعاد مختلف جعبه پیتزا، مانند: جعبه های پیتزای بزرگ و جعبه های پیتزای کوچک را تولید می کنیم. جعبه های پیتزا با سایز مناسب و استاندارد، از پخش شدن، برگرداندن و ریختن مواد در حین حمل و نقل جلوگیری می کند. جعبه های پیتزای رئال پک در طیف گسترده ای از سایز همچون : جعبه پیتزای ۱۵، ۱۸، ۲۰، ۲۳، ۲۴، ۲۵، ۲۷، ۲۸، ۳۰، ۳۲، ۳۴ و ۴۰ سانت تولید می شود. ( امکان طراحی و تولید جعبه های پیتزا با سایز و طرح های سفارشی برای مشتریان وجود دارد.) جعبه پیتزای قفل شده جعبه ای است که پس از قرار دادن پیتزا در داخل آن کاملا بسته می شود. تیم فروش رئال پک شما را در تعیین ابعاد جعبه پیتزای مناسب برای محصولات و نیازهای شما راهنمایی می کند.

• مواد جعبه پیتزا

بهترین ماده برای ساخت جعبه پیتزا مقوا راه راه است. جعبه های راه راه استحکام بالایی دارند. با وجود استحکام بالا، محصولی بسیار سبک است. که دلیل مهمی برای اولویت استفاده است. جعبه پیتزا ایفلوت  که برای پیتزاهای خود انتخاب می کنید باید استانداردهای کیفی لازم را داشته باشند. جعبه های تولید شده در رئال پک دارای گواهی بهداشتی سیب سلامت است.

• چاپ روی جعبه پیتزا

طراحی و کیفیت چاپ جعبه پیتزا باعث جذابیت محصول شما می شود. آگاهی از برند شما را افزایش می دهد. پیتزاهای شما که با دقت تهیه شده اند با بسته بندی زیبا، چشم نواز خواهند بود. جعبه های پیتزای چاپ شده یا چاپ نشده را می توان با توجه به برند خود خریداری کنید. تیم متخصص طراحی گرافیک رئال پک برای طراحی چاپ جعبه پیتزا با شما همکاری می کند و خدمات طراحی گرافیکی بی نظیری را به شما ارائه می دهد.

چاپ روی جعبه پیتزا، رئال پک

• بهترین قیمت جعبه پیتزا

جعبه پیتزا مقوایی و ایقلوت را می توان با دست نصب کرد. و به دلیل سبکی مزیت انباشتگی را فراهم می کند. چون جعبه ها به صورت تانخورده ارسال می شوند. ما سفارشات شما را در اندازه و تعداد متناسب با نیاز شما ایجاد می کنیم. هنگام انتخاب جعبه پیتزا می توانید با ما تماس بگیرید تا جعبه ی با کیفیت را با بهترین قیمت تهیه کنید.

• بازیافت در جعبه های پیتزا

جعبه پیتزا مقوایی و ایفلوت به صورت بهداشتی، یکبار مصرف، سازگار با محیط زیست و ۱۰۰% قابل بازیافت اند. امکانات حمل و نقل و نمایش را بر اساس استانداردهای ایمنی مواد غذایی فراهم می کند. مهمترین ماده اولیه مقوا، کاغذ است. در حالی که سایر انواع بسته بندی همچون پلاستیکی، ممکن است ۴۰۰۰ سال طول بکشد تا در طبیعت تجزیه شوند. مقوا ظرف مدت سه ماه به چرخه ی طبیعت باز می گردد.

دستورالعمل های بازیافت جعبه پیتزا مقوایی

جعبه های پیتزا مقوایی را می توان چندین بار بازیافت کرد. برای بازیافت جعبه مقوایی پیتزای استفاده شده خود را :

  • جعبه های دست دوم ( استفاده شده ) را بشکنید.
  • سطل مخصول کاغذ را از سایر زباله ها جدا کنید.
  • آن را در سطل های بازیافت که برای کاغذ در نظر گرفته شده است بیندازید.

امیدوارم مطالب موجود در این مقاله ( ۶ ویژگی مهم جعبه پیتزای مناسب که باید بدانید ) براتون مفید بوده باشه. لطفا نظرات و تجربه های خودتون رو با ما به اشتراک بزارید.

برای دریافت مشاوره ی رایگان یا خرید جعبه پیتزا با ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
SH.payk

SH.payk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین محصولات

محبوب ترین ها

اشتراک در خبرنامه

برای اطلاع از تخفیف ها و جشنواره های فروش ویژه در خبرنامه ی رئال پک عضو شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *